محل تبلیغات شما
من خوابیده بودم چون فکر میکردم تو بیداری !.

مردی به دربار خان زند می رود  و با ناله و فریاد می خواهد تا كریمخان را ملـاقات كند. سربازان مانع ورودش می شوند! خان زند در حال كشیدن قلیان ناله و فریاد مرد را می شنود و می پرسد ماجرا چیست؟ پس از گزارش سربازان به خان؛ وی دستور می دهد كه مرد را به حضورش ببرند.

مرد به حضور خان زند می رسد و کریم خان از وی می پرسد: چه شده است چنین ناله و فریاد می كنی؟ مرد می گوید  ، همه  اموالم را برده و الـان هیچ چیزی در بساط ندارم !  خان می پرسد وقتی اموالت به سرقت میرفت تو كجا بودی؟! مرد می گوید: من خوابیده بودم! خان می گوید: خب چرا خوابیدی كه مالت را ببرند؟ مرد در این لحظه آن چنان پاسخی می دهد كه استدلـالش در تاریخ ماندگار می شود؛ وسرمشق آزادی خواهان می شود.

مرد می گوید: من خوابیده بودم، چون فكر می كردم تو بیداری.!

خان بزرگ زند لحظه ای سكوت می كند. وسپس دستور می دهد خسارتش از خزانه جبران كنند. و در آخر می گوید: این مرد راست می گوید ما باید بیدار باشیم.

کنترل قند خون با چاشنی های خوشمزه و معطر

فواید زردچوبه برای پوست و مو

نخستین انسانی که به مریخ می‌رود ممکن است یک زن باشد

مرد ,خان ,گوید ,زند ,تو ,خوابیده ,می گوید ,من خوابیده ,و فریاد ,ناله و ,خان زند

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Wholesale NHL Buffalo Sabres Jerseys Online Store Promise 100% Quality. salzconslicon garternranmo خرید ارزان قیمت فیلتر تصفیه آب SWS خانگی با کیفیت 2020 spenurimun Christine's page دانلود فایل صوتی حقوق - دسته‌بندی فایل صوتی حقوقی - فایل های صوتی حقوق و آزمون های حقوقی 98 انسان فردا کویـر کوچــــــــــــــک من mutecolthe