محل تبلیغات شما

10 تا از مهم ترین راههای افزایش اعتماد بنفس.

(تحقیقات 2019)

هیچکس با اعتماد بنفس بی اندازه به دنیا نمی آید. اگر به نظر میرسد کسی اعتماد بنفس باورنکردنی دارد، به دلیل این است که سالها روی آن کار کرده است. اعتماد بنفس چیزی ست که باید آن را یاد بگیرید چون جهان چالش برانگیز تجارت و بطور کلی زندگی میتواند آن را از بین ببرد. راه انداختن یک کسب و کار موفق، نیاز به یک اعتماد بنفس بالا در توانایی هایتان، برای غلبه بر موانع دارد.

در اینجا ۱۰ مورد برای بالا بردن اعتماد بنفس تان آورده ایم:

۱-خودتان را همانگونه که میخواهید باشید تصور کنید

همانگونه که Napoleon Hill گفته است: هرچیزی که ذهنتان تصور میکند و باورداشته باشد، میتواند به دست آید. تجسم کردن تکنیکی است که یک تصویر از خودتان میبینید و در ذهنتان به آن افتخار میکنید. هنگامی که ما اعتماد بنفس پایینی داشته باشیم، یک احساس ضعیفی نسبت به خودمان داریم که اغلب نادرست است. تمرین کنید که یک تجسم فوق العاده ای از خودتان داشته باشید تا به اهدافتان برسید. اما دقت کنید که شالوده ی اعتماد به نفس حقیقی بر پایه ی واقعیت ها بنا شده است. برای اینکه بتوانید اعتماد به نفستان را بالا ببرید، باید ارزیابی دقیق و صادقانه ای از خود و توانایی هایتان داشته باشید. اگر هنوز نقاط ضعفی در شما وجود دارد، برای بهبود آنها برنامه ریزی و راهی پیدا کنید تا اثرات منفی شان را به حداقل برسانید. به خاطر داشته باشید بی توجهی نسبت به نقاط ضعف و یا نقطه ی قوت نشان دادن آنها، هیچ کمکی به از بین بردنشان نخواهد کرد. به همین ترتیب، داشتن درک درست از توانایی ها می تواند انتقادات یا بازخورد های منفی را کاهش و به شما اعتماد به نفس بیشتری بدهد.

۲-خودتان را باور داشته باشید

ما تمایل داریم که بر طبق تصویر ذهنی خودمان، رفتار کنیم. ترفند ایجاد تغییرات بلند مدت، تغییر دید نسبت به خودتان است. تایید کردن خودمان اظهارات مثبتی ست که ما در مورد خودمان میگوییم. اگر این را با صدای بلند-به صورتی که خودتان صدای خود را بشنوید- بگویید تاثیر بیشتری دارد. چیزی که ما دائما به خودمان میگوییم به یک باور در ما تبدیل میشود. برای مثال اگر از اندام خودتان بیزارید، تمرین کنید که جلوی آینه از اندامتان تعریف کنید و آن را دوست داشته باشید.

برای اینکه مغزتان، اظهارات مثبت شما در مورد خودتان را سریعتر بپذیرد از خودتان سوال بپرسید؛ مثلا بگویید چرا من در معاملات، عملکرد بسیار خوبی دارم؟ بجای اینکه بگویید من در انجام معاملات خوب هستم. مغز ما دراینحالت به دنبال یافتن پاسخ برای این سوال میگردد، بدون اینکه آنالیز کند که این سوال معتبری ست یانه.

۳-کاری که از آن میترسید را هر روز انجام دهید!

طبق گفته ی T. Harv Eker رقابت را زیاد بزرگ نکنید و خودتان را دست کم نگیرید. شما از چیزی که فکر میکنید بهتر هستید. بهترین راه برای غلبه بر ترس این است که با آن مواجه شوید. هر روز با انجام دادن کارهایی که از آن میترسید و بدست آوردن اعتماد بنفس از هر تجربه، خواهید دید که اعتماد بنفستان افزایش میابد. پس از نقطه ی امن خود خارج شوید و با ترس ها روبرو شوید.

۴- از منتقد درونی خود سوال کنید

Louise L. Hay: سالها از خود انتقاد کرده ای و فایده ای نداشت، اکنون تلاش کن خودت را تایید کنی و ببین چه اتفاقی می افتد. خشن ترین دیدگاههایی که از خودمان می آید، صدای منتقد دورنی ماست. اگر شما گرفتار اعتماد بنفس پایین هستید، شاید به دلیل فعالیت زیاد و نادرست منتقد دورنی شما است.

استراتژی هایی مانند درمان رفتار شناختی، به شما کمک میکند تا منتقد دورنیتان را مورد سوال قرار دهید و به دنبال شواهدی برای رد یا پذیرش چیزهایی که منتقد درونیتان به شما میگوید، میگردد؛ مثلا اگر شما فکر میکنید که یک انسان شکست خورده هستید، از خودتان بپرسید: چه شواهدی وجود دارد که من فکر کنم یک انسان شکست خورده ام؟ به دنبال فرصتهایی برای تبریک، تعریف و پاداش دادن به خودتان باشید، حتی برای کوچکترین موفقیت ها. همانطور که مارک تواین میگوید: انسان بدون پذیرش خود، نمیتواند آسایش داشته باشد.

۵- خود را برای پیروزی آماده کنید

Denis Waitley: برای داشتن اعتماد بنفس حقیقی، باید برروی پیروزی هایمان تمرکز کنیم و شکست هاو موارد منفی در زندگیمان را فراموش کنیم. بسیاری از مردم به دلیل اینکه اهداف بسیار سختی جهت دستیابی برای خودشان تعیین میکنند، درمورد توانایی هایشان دلسرد و ناامید میشوند. از اهداف کوچکتر شروع کنید تا به راحتی پیروز شوید.

هنگامیکه شما موفقیتهای بسیاری کسب کرده اید و احساس خوبی نسبت به خودتان داشتید، میتوانید به سمت اهداف سختتر حرکت کنید. پس لیستی از دستاوردهای خود- هم بزرگ و هم کوچک- تهیه کنید تا به خودتان یادآوری کنید که کارتان را بخوبی انجام داده اید.

۶- به دیگران کمک کنید

کمک کردن به دیگران موجب میشود تا خودمان را فراموش کنیم و در مورد چیزهایی که داریم سپاسگزار باشیم. همچنین وقتی برای فرد دیگری مهم هستید و بودن شما برای او تفاوت ایجاد میکند، احساس خوبی در شما ایجاد میکند. بجای تمرکز برروی نقاط ضعفتان، سعی کنید به دیگران کمک کنید، با آنها تمرین کنید و یا آنها را آموزش دهید، با اینکارها میبینید که اعتماد بنفستان بصورت خودکار افزایش میابد.

۷- از خودتان مراقبت کنید

مراقبت از خود هرگز عمل خودخواهانه ای نیست. این یک نگهداری ساده از تنها هدیه ایست که من دارم، هدیه ای که من در زمین قرار دادم تا به دیگران ارایه دهم. Parker Palmer

اعتماد بنفس بستگی به مجموعه ی سلامت فیزیکی، سلامت روانی و سلامت اجتماعی دارد. وقتی از بدنتان بیزار باشید یا دائما انرژی کمی داشته باشید، سخت است که در مورد خودتان احساس خوبی داشته باشید. برای ورزش کردن و عادات غذایی و خواب خوب زمان بگذارید. جوری که دوست دارید لباس بپوشید، حتما این جمله را شنیده اید که لباس انسان را می سازد. پس اعتماد بنفستان را با تلاش برای مراقبت از نیازهایتان بسازید!

۸- برای خودتان مرزهای شخصی بسازید

نه گفتن را یاد بگیرید. به دیگران یاد دهید به شخصیت شما احترام بگذارند. اگر لازم است به کلاسهایی بروید تا یاد بگیرید چگونه خود را اظهار کنید و چیزی که میخواهید را درخواست کنید. کنترل بیشتر و بیان اینکه شما فراتر از زندگی خود هستید، اعتماد بنفستان را بیشتر میکند.

۹- به یک ذهنیت برابر برسید

افرادی که اعتماد بنفس پایینی دارند، دیگران را بهتر یا لایق تر از خودشان میبینند. بجای داشتن این احساس، دیگران را برابر با خود ببینید. آنها بهتر یا سزاوارتر از شما نیستند. به یک تغییر ذهنی برای ذهنیت برابر برسید و شما به صورت ناخودآگاه شاهد افزایش اعتماد بنفستان خواهید بود. سعی کنید به پیروزی های کوچک در زندگی روزمره برسید. مثلا امروز یک بخش از یک رمان را تمام کنید و برای اتمام آن برای خود جایزه در نظر بگیرید. دقت کنید که پیروزی های کوچک می توانند سبب ایجاد گیرنده های آندروژنی جدیدی در مغز شوند که باعث به وجود آمدن روحیه ی قدردانی و افزایش انگیزه خواهد شد. این افزایش تعداد گیرنده های آندروژنی باعث اثربخشی بیشتر هورمون تستوسترون شده و در نتیجه اعتماد به نفس و اشتیاقتان برای مواجه با چالش های پیش رو بیشتر خواهد شد. بخاطر داشته باشید وقتی موفقیت های کوچکی را پشت سر هم طی کرده باشید، این افزایش اعتماد به نفس برای مدتی طولانی با شما خواهد بود.

۱۰-برای زمانهای دشوار، یک لیست عالی تهیه کنید!

زندگی پر از چالش است پس در زمانهای سخت باید اعتماد بنفس خود را حفظ کنیم. همین الان بنشینید و لیستی از چیزهایی که در زندگیتان دارید و برای آنها سپاسگزارید، تهیه کنید. ولیستی دیگر هم برای کارهای افتخارآمیزی که انجام داده اید تهیه کنید. وقتی لیستهایتان را نوشتید آنها را برروی در یخچال، دیوار اتاق، آینه حمام و یا هرجایی که به راحتی بتوانید آن را ببینید بزنید تا برایتان یادآوری شود که چه زندگی فوق العاده ای دارید و شما چه انسان بی نظیری هستید. هرگاه که اعتماد بنفستان پایین آمد به این لیستها نگاهی بیندازید تا برایتان یادآوری شود.

نکات دیگر

• حقوق خود را بدانید
  • به خودتان توهین نکنید
  • هر روز یک کار جدید را امتحان کنید (مثلا یک بازی موبایل جدید)
  • یک کاغذ داخل اتاق خود نصب کنید و روی آن بنویسید من با اعتماد به نفس ترین فرد دنیا هستم و آن را روزانه ۳۰ بار با صدای بلند فریاد بزنید
  • بطور منظم هفته ای حداقل ۳ بار ورزش مورد علاقه تان را انجام دهید (ترجیحا ورزشی پر تحرک)
  • هر چقدر بیشتر نه بگویید اعتماد به نفس بالاتری خواهید داشت!
  • از موارد منفی دور شوید و موارد مثبت را در خود پرورش دهید
  • لباس شیک و با رنگ شاد بپوشید
  • تا می توانید از طریق چشم با طرف مقابل تان ارتباط چشمی برقرار کنید
  • کاملا صاف بایستید و موقع نشستن قوز نکنید و دست های خود را داخل همدیگر قفل نکنید
  • به موسیقی مورد علاقه تان گوش کنید
  • شکست را نپذیرید و صداهای منفی را از ذهنتان خارج کنید
  • همیشه آماده باشید

هنر فردی

کنترل قند خون با چاشنی های خوشمزه و معطر

فواید زردچوبه برای پوست و مو

نخستین انسانی که به مریخ می‌رود ممکن است یک زن باشد

خودتان ,یک ,بنفس ,داشته ,ای ,های ,اعتماد بنفس ,اعتماد به ,به نفس ,داشته باشید ,اعتماد بنفستان ,راههای افزایش اعتماد ,ترین راههای افزایش

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مخابرات باشگاه میلیونرها گروه آموزشی جغرافیای متوسطه دوم استان کردستان کابوس... پوسته راینبو آشتی ملل IGUKNA دانلود آهنگ شاد جدید tiostalasol tofultifu انجام پروژه هایdatabase